
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2 MHz |
| Type | DC DC Controller |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Max Supply Voltage | 75 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Supply Current | 3 mA |
| Topology | Flyback, SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Analog, PWM |
| Internal Switch | No |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$2.59392
Ext.Price$2.59392
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.59392 | $2.59392 |
| 10 | $2.53110 | $25.31100 |
| 25 | $2.50331 | $62.58275 |
| 50 | $2.47583 | $123.79150 |
| 100 | $2.44865 | $244.86500 |
